4 NAJLEPSZE MIEJSCA NA ZIMOWY URLOP W POLSCE

Zaplanuj z nami zimowy odpoczynek! Zobacz jakie miejsca w Polsce będą najlepszą destynacją na ferie spędzone z dziećmi albo paczką znajomych.

 

 

1. Góry Izerskie

Góry Izerskie są może mniej spektakularne, niż Tatry (najwyższe szczyty mają około tysiąca metrów), ale właśnie dzięki temu stanowią idealne miejsca dla osób, które dopiero uczą się jeździć na nartach bądź nie mają dużego doświadczenia w przecieraniu górskich szlaków. Jednym z najbardziej uroczych miejsc jest Hala Izerska, nazywana małą Syberią. Można tu przenocować na przykład w Chatce Górzystów czy schronisku Orle, reklamującym się hasłem „Tutaj czas płynie własnym rytmem, a przeszłość i przyszłość się zacierają”. Po polskiej stronie Gór Izerskich można jeździć na nartach na Stogu Izerskim, na który dostać się można nowoczesną koleją gondolową. Warto też zobaczyć Izerski Park Ciemnego Nieba, utworzony po to, by przybliżyć turystom problem zanieczyszczenia światłem i przekonać ich, jak ważnym składnikiem przyrody jest ciemność.

2. Trójmiasto

Morze Bałtyckie to zimą mniej oczywisty wybór, ale warto wziąć go pod uwagę. Puste plaże sprzyjają odpoczynkowi, wyciszeniu, refleksji. Są idealne dla tych, którzy potrzebują odciąć się od hałasu i tłoku i preferują długie spacery zamiast białego szaleństwa na stoku. Co ważne, nad morzem powietrze jest niezwykle czyste, a do tego zimą zawiera jeszcze więcej jodu– to zachęta dla osób zmęczonych miejskich smogiem. Aż do wiosny wstęp na molo w Sopocie jest bezpłatny, a Gdańsk zachwyca przepięknie rozświetlonymi dekoracjami. Dodatkowy plus? Restauracje serwujące świeże ryby!


3. Bieszczady

Bieszczady to znakomita destynacja na zimowe wyprawy. To tu możemy pozwolić sobie na odpoczynek z prawdziwego zdarzenia, odcięcie od świata – zimą przyjeżdża tu zdecydowanie mniej turystów, niż latem. Brak tutaj jednej, dużej miejscowości, w której skupiałby się cały ruch turystyczny. W Bieszczadach spotkamy rozsiane tu i ówdzie niewielkie wsie i miejscowości, takie jak Lutowiska, Kalnica, Muczne czy Wetlina, położona w bezpośredniej bliskości do wejścia na najpiękniejsze bieszczadzkie szlaki. Świetną atrakcją, która powinna spodobać się każdemu dziecku, jest przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną. Dla niestrudzonych wędrowców nagrodą może być nocleg w schronisku „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej, czyli najwyżej położonym schronisku w Bieszczadach.

4. Karkonosze

Karkonosze to miejsce, które polecamy przede wszystkim wytrawnym zimowym sportowcom. Położone są w południowo-zachodnim krańcu Polski i nazywane najbardziej zamglonymi, wietrznymi górami na kontynencie. Świetnym pomysłem jest wejście na Śnieżkę, na przykład trasą wiodącą ze Świątyni Wang w Karpaczu Górnym lub na Szrenicę, podejściem ze Szklarskiej Poręby. Warto przy okazji pobytu w Karkonoszach odwiedzić też czeską stronę gór, gdzie w kuchnie w schroniskach serwują najlepsze na świecie placki z jagodami (po czesku nazywane boruvkovymi knedlikami).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl